+380971791216

4 ПРИЧИНИ ПРОВЕСТИ РЕБРЕНДИНГ

BYCHAI STUDIO

05/01/2019

Багатьом ребрендинг здається вельми ризикованою затією. Необхідно змінити образ продукту, переробити пов'язані з ним асоціації і при цьому не втратити лояльну аудиторію. Дійсно, це складне завдання. Однак існує як мінімум 4 ситуації, в яких ребрендинг – чи не єдине правильне рішення. Під ребрендингом тут розуміється не тільки розробка фірмового стилю і логотипу, але і переробка сайту і бренду компанії в цілому, включаючи внутрішні складові.

 

Репутація бізнесу під загрозою. Сучасний медіапростір – це не тільки можливість, а й ризики для бізнесу. Якщо компанія не займається управлінням репутацією, то рано чи пізно навколо її імені та продуктів може з'явитися негативний інформаційний фон. Критика, негативні відгуки, проплачені конкурентами порівняльні огляди продуктів – все це псує «карму» бізнесу.

 

Часто в таких випадках простіше і дешевше провести ребрендинг, ніж боротися з хвилею негативу. Глибина змін залежить від конкретного випадку. Іноді досить внести невеликі правки в айдентику бренду, іноді доводиться повністю змінювати позиціонування і стратегію бренду. Однак все це дозволяє позбутися від негативного інформаційного фону і почати роботу «з чистого листка».

 

Образ бренду зіпсований. Ця ситуація здається схожою на попередню тільки на перший погляд. У розглянутому випадку негатив викликаний неправильними рішеннями, або діями компанії, агресивним маркетингом конкурентів і іншими подібними факторами. Зіпсований же образ бренду викликаний негативними асоціаціями з певними групами споживачів. І мова не тільки про позиціонування.

 

Наприклад, алкогольний бренд Stella Artois завжди позиціонував свої напої як дорогі і вишукані. У той же час рітейлери виставляли на полиці переважно дешеві сорти пива, які залучали нижчі і маргінальні верстви населення. Stella Artois довелося вкласти колосальні суми в ребрендинг, щоб повернути собі довіру заможної цільової аудиторії.

 

З'явилися нові, перспективні групи покупців. Пропозиція компанії може бути цікавою відразу декільком цільовим аудиторіям. Для прикладу розглянемо виробника одягу, який працює для людей похилого віку. Раптово, вінтажні речі входять в моду. Це призводить до появи різних груп більш молодих покупців, яким може бути цікавий продукт компанії. Однак вони не куплять його, якщо не звернутися до них через доступні рекламні інструменти.

 

Тут мова саме про маркетинг. У більшості подібних випадків зміни в продукті не потрібні, або можуть бути мінімальними. 

 

Необхідно підвищити продажі. Якщо продажі бізнесу йдуть на спад, значить причини, які раніше стимулювали цільову аудиторію здійснювати покупки, більше неактуальні. У таких випадках необхідно зрозуміти, що саме перестало працювати і змінити цей фактор. Це може бути пов'язано з особливостями конкретної товарної лінійки, новими умовами надання послуг і не тільки.

 

Спад продажів може також бути сигналом ринку про псування іміджу бренду і його негативної репутації серед цільової аудиторії.

 

Як би там не було, краще звернутися за консультацією до експертів зі стратегічного маркетингу, щоб з'ясувати причину проблеми і ефективно її усунути.